Hakkında

Classidata, sektördeki en temel eksiklerden biri olan bilginin sınıflandırılması ve etiketlenmesi konusunda öncelikle Türkiye’nin güvenlik ihtiyaçlarına destek olmak üzere geliştirilen yerli bir yazılımdır.

Uzman yazılımcı kadrosu ve sektörel danışmanların desteği ile geliştirilen Classidata Veri Sınıflandırma ve Etiketleme Yazılımı, kurumsal yapılarda kurumsal ve kişisel hassas verilerin korunması ve bilgi güvenliğinin temelini atmanızı sağlıyor.

Businessman with colleague looking at adhesive notes

Classidata Veri Sınıflandırma ve Etiketleme Yazılımı ile yarattığınız Word, Excel, Powerpoint belgeleri ve diğer dosyaların metadata seviyesinde etiketlemesinin yanı sıra, belgeler üzerinde header, footer ve watermark gibi görsel etiketleme de yapabilirsiniz.

Outlook ile gönderdiğiniz elektronik postalarınızın kaynağında sınıflandırılması ve görsel olarak etiketlenmesi ile e-postanın gönderildiği kişide güvenlik farkındalığı yarattığınız gibi Classidata üzerinde kurumunuz için oluşturacağınız kurallar dahilinde e-posta güvenliği de sağlayabilirsiniz.

Classidata ile sınıflandırılan belgelerinizin değişim kayıtları sistemde tutulmaktadır, yönetim paneli üzerinden raporlama yapabildiğiniz gibi iş zekası uygulamalarınızı besleyerek kurumunuza özel raporlar yaratabilirsiniz.

Veri Kayıp Önleme (Data Loss Prevention / DLP) gibi daha ileri seviye güvenlik sistemlerinin performanslı çalışabilmesi için en önemli girdi olan sınıflandırma bilgisini Classidata ile belirleyip, tek başına kullanılan DLP yazılımlarının sıkça sebep olduğu kaynak israfı ile sistemin güvenilirliğini sorgulatan yanlış alarmları (false positive) minimize edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında, veri sınıflandırma ve etiketleme konusunda Classidata uzmanlarından danışmanlık ve eğitim hizmetleri de alabilirsiniz.